Menu

Crush College Commitments

Updated Wednesday November 8, 2017 by Orange Crush.

CRUSH BOYS COMMITMENTS

 

Class of  2020

Zach Delaney (Cornell)

 

Class of  2019

John Danforth (Cornell)

J.T. Stirpe (Syracuse)

Max Rosa (Syracuse)

Sam Stratton (West Point)

Zach Neufang (Jacksonville)

Patrick Hackler (Yale)

Trey Schug (Albany)

 

Class of 2018

Peter Fiorini (Syracuse)

Chase Ierlan (Cornell)

Griffin Cook (Syracuse)

Derrek Madonna (Hobart)

Thomas Bragg (Yale)

Luke Hamel (Mt. St. Mary's)

Rob LoBello (St. Joseph's)

Paxton Travis (Jacksonville)

Cole Peters (St. Joseph's)

Zak VanValkenburgh (Belmont Abbey)

Luke McAnaney (Tampa)

JJ Johnson (Cortland)

Devin Lee (Vassar)

Mike Fiorentino (Stony Brook)

Owen Matukas (Tampa)

Ben Welling (Wagner)

Dan Burnam (Drexel)

 

Class of 2017

Nick Riccardi (Hobart)

Jace Whelan (Marquette)

Brett Barlow (Syracuse)

Ryan Archer (Hobart)

Casey Platenik (Cleveland State)

Casey Rogers (Syracuse)

Peter Rayhill (Drexel)

Luke Hamel (Mt. St. Mary's)

Donovan Welsh (Fairfield)

Adam Fontana (St. Lawrence)

Brendan Lyon (SUNY Geneseo)

Bryant LaMere (Limestone)

Tim McCarthy (Maryville)

Nate Garlow (Syracuse)

Chris Becker (RIT)

Andrew Barclay (Cornell)

 

Class of 2016

Cole Willard  (Penn  State)

Grayson Burns (Bucknell)

TJ Connellan (Penn State)

TD Ierlan (Albany)

Jake Stowell (Hobart/LeMoyne)

Ryan Zimmerman (Providence)

Sam Mueller (Hobart)

Michael Schwedes (Tampa)

Lincoln McGarrity (St. Johns)

Derek White (Clarkson)

Matt McAnaney (Wagner)

Brenden Whalen (Robert Morris)

Ross Filtch (Siena)

Chase Gedney (West Point)

Jacob Crotser (Limestone)

Jake Lewis (Cleveland/LeMoyne)

Matt Hutchings (LeMoyne)

Sam Martin (St. Lawrence)

Andrew Wyman (St. Lawrence)

 

See Attachment below for 2015 - 2013

 

 

CRUSH GIRLS COMMITMENTS

 

Class of 2019

Caroline Miller (Bucknell)

Emma States (Albany)

Ellie Bromley (East Carolina)

Anna Dieroff (Yale)

Sarah Owens (St. Bonaventure)

 

Class of 2018

Riley Burns (Virginia Tech)

Brooke Maietta (Binghamton)

Catherine Farrell (UMass)

Ali Durkin (UConn)

Chloe Willard (Colorado)

Sam VanBuren (Virginia Tech)

Katie Lutz (Columbia)

Morgan Maliga (Binghamton)

Katie Lawrence (Central Michigan)

Hannah Burlingham (Duquesne)

Jillian Risavi (Siena)

Katie Wendell (Bucknell)

Eliza MacCaull (Albany)

Paige Gacek (Presbyterian)

Katie Silver (Brown)

Sara Goodwin (Virginia Tech)

 

Class of 2017

Jamie Peters (LeMoyne)

Emily Pomeroy (Siena)

Lizzie O'Brien (Lehigh)

Zoe Morgonroth-Perry (Potsdam)

Megan Henderson (SUNY Geneseo)

Bess Murad (Bucknell)

 

Class of 2016

Glory Johnson (High Point/Old Dominion)

Alexandra Fess (Cincinnati)

Adriana Fess (Cincinnati)

Amanda Fess (Cincinnati)

Sophie Goris (Cortland)

 

 

 

 

 

CRUSH BOYS COMMITMENTS cont..pdf