Menu

Boys Crush College Commitments

UpdatedSunday September 27, 2020 byOrange Crush 2018.

Class of 2022 

Brody Coleman (Yale) 

Carter Kempney (Syracuse)

Eddie Rayhill (Cornell)

Jackson Palumb (Albany)

 

Class of 2021                                                       Class of 2016                                       

Luke Stratton (West Point)                                Cole Willard (Penn State)

Johnny Keib (Yale)                                               Grayson Burns (Bucknell)

Will Delano (Hobart)                                          TJ Connellan (Penn State)

Tanner Burns (Brown)                                        TD Ierlan (Albany/Yale)

Jamison MacLachlan (Stony Brook)                 Jake Stowell (Hobart/LeMoyne)                                              

Jake Moran (Albany)                                           Sam Mueller (Hobart)

Pratt Reynolds (Siena)                                        Stephen Chase (Notre Dame)

Nolan Firth (Hobart)                                           Michael Schwedes (Tampa)

Josh Demko (Fairfield)                                        Lincoln McGarrity (St. Johns)

Scott Reeves (St. John Fisher)                           Derek White (Clarkson)       

Josh Michel (Mercyhurst)                                  Matt McAnaney (Wagner)

Matt Welch (Mercyhurst)                                  Brendan Whalen (Robert Morris)

Anthony Cimino (St. Bonaventure)                  Ross Filtch (Siena)

Matt LaCombe (Colgate)                

                                                                               Chase Gedney (West Point)

Class of 2020                                                        Jacob Crotser (Limestone)  

Zach Delaney (Hobart)                                       Jake Lewis (Cleveland/LeMoyne)

Lance Madonna (Richmond)                             Matt Hutchings (LeMoyne)

Regan Endres (Albany)                                       Sam Martin (St. Lawrence)

Connor Durkin (Hobart)                                     Andrew Wyman (St. Lawrence)

Brendan Wilcox (Boston)                                   

Jack VanValkenburgh (Albany)                          

Chad Bach (Hobart)                                             

Ronan Pierie (Drexel)                                           

Quinn Diehl (Mt St. Mary's)                               

Ben Hammond (St. John Fisher)                        

Fred Smith (Trinity)                                              

Jagger Kerr (LeMoyne)                                        

Parker Bossard (Roberts Wesleyan)                  

Justin Hoke (Lynn)                                                

Quinn Peters (Tampa)                                          

Max Cramer (LeMoyne) 

Sam Stratton (Albany) 

Brendan Coyle (Bucknell)                                     

                                                                                 

Class of 2019                                                          Class of 2015                                                       

John Danforth (Lehigh)                                         PJ Brown (Loyola)

J.T. Stirpe (Syracuse)                                              Stephen Chase (Notre Dame)

Max Rosa (Syracuse)                                             Joe Morgan (Merriack)

Sam Stratton (West Point                                     David Procopio (Providence)

Zach Neufang (Jacksonville)                                 Ryan Durkin (Bucknell)

Patrick Hackler (Yale)                                             Lucas Relkin (RIT)

Trey Schug (Albany)                                                Cole Fowler (St. John Fisher)             

Liam Ronan (Stony Brook)                                    Ben Wipper (Williams)

Zach Nestor (Hartford)                                          Eli Mitchell (Connecticut College)

Rob Seeley (St. Josephs)                                       John Cote (Wesleyan)

Pat Murad (Binghamton)                                      Max Huckaby (Bowdoin)

Luke Burnam (UPenn)                                           David Marshall (Dartmouth)

Jack Grooms (Hobart)                                           Danny Turck (St. John Fisher)

Specer Wirtheim (Cornell)                                    Dean Riley (Cortland)

Charlie Bolesh (Tampa)                                         Chris DeRonda (Mercyhurst)

Ryan Eccles (Albany)                                              Zach Sherican (Potsdam)

Nick Papa (Syracuse)                                             Matt Murad (Hamilton)

Sam DiChristina (Siena)                                       

Matt Connell (Mercyhurst)                                 

                                                                                

Class of 2018                                                          Class of 2014

Peter Fiorini (Syracuse)                                         Brad Carr (Cortland)

Chayse Ierlan (Cornell)                                          Nate Farrell (Syracuse)

Griffin Cook (Syracuse)                                         Griffin Johnson (Tufts)

Derrek Madonna (Hobart)                                   Jack Wilson (Boston)

Thomas Bragg (Yale)                                                                                           

Luke Hamel (Mt. St. Marys                                  

Rob LoBello (St. Joseph's)                                     Class of 2013

Paxton Travis (Jacksonville)                                   Jordan Evans (Syracuse)

Cole Peters (St. Josephs)                                       Scott Firman (Syracuse)

Zak VanValkenburgh (Belmont Abbey)               Mike Perkins (Loyola)

Luke McAnaney (Tampa)                                       Connor Cannizzaro (MD/Denver)     

JJ Johnson (Cortland)                                             Lucas Johnson (Tufts)

Devin Lee (Vassar)                                                

Mike Fiorentino (Stony Brook)                           

Owen Matukas (Tampa)                                       

Ben Welling (Wagner)                                          

Dan Burnam (Drexel)                                            

John Bergan (LeMoyne)

 

Class of 2017

Nick Riccardi (Hobart)

Jace Whalen (Marquette)

Brett Barlow (Syracuse)

Ryan Archer (Hobart)

Casey Platenik (Cleveland State)

Casey Rogers (Syracuse)

Peter Rayhill (Drexel)

Luke Hamel (Mt. St. Marys)

Donovan Welsh (Fairfield)

Adam Fontana (St. Lawrence)

Brendan Lyon (SUNY Geneseo)

Bryant LeMere (Limestone)

Tim McCarthy (Maryville)

Nate Garlow (Syracuse)

Chris Becker (RIT)

Andrew Barclay (Cornell)